Beeuwkes Makelaardij respecteert uw privacy en gebruikt daarom alleen cookies die noodzakelijk zijn voor het functioneren van de website.
Klik hier voor meer informatie.
Dat blijkt uit onderzoek van Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. In maart noteerden de instanties nog de grootste stijging op jaarbasis in acht jaar tijd.
Dat blijkt uit onderzoek van Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. In maart noteerden de instanties nog de grootste stijging op jaarbasis in acht jaar tijd.
Er is sinds juni 2013 sprake van een stijgende trend van de woningprijzen Toen lag het prijsniveau 8,5 procent lager dan in maart. Het gemiddelde niveau van koopwoningen is momenteel ongeveer even hoog als in juli 2004.
Afgelopen woensdag bleek al dat het Kadaster in maart 16.387 verkochte woningen heeft geregisteerd. Dat zijn er 28,5 procent meer dan een jaar eerder. In de eerste vier maanden van 2016 zijn 59.284 woningen verkocht.
In Amsterdam waren koopwoningen vorig kwartaal alweer duurder dan voor de crisis. In april van dit jaar werd voor een bestaande woning in Amsterdam gemiddeld 386.000 euro gevraagd. Landelijk ligt de gemiddelde vraagprijs op 303.000 euro.
Ook in de andere drie grote steden liggen de huizenprijzen een stuk lager dan in de hoofdstad. In Utrecht werd gemiddeld 285.000 euro gevraagd, in Den Haag 257.000 euro en in Rotterdam 202.000 euro.
Door: NU.nl